Dlaczego witraże są takie drogie? - ANGELS WAY Pracownia Witraży Małgorzata Kubica

Strona główna / Dlaczego witraże są takie drogie? - ANGELS WAY Pracownia Witraży Małgorzata Kubica
[MPBOX id=760]

Na to pytanie można odpowiedzieć poznając etapy powstawania witraża…Przed nami tajniki żmudnej, rękodzielniczej pracy.

Zaczynamy od projektu, który trzeba stworzyć i dostosować do rzeczywistych wymiarów. Następnie przygotowujemy szablony z twardego kartonu. Wycinamy i przykładamy na projekt.

WYCINANIE SZABLONÓW

Kolejny etap, to wycinanie szkła. Dobieramy odpowiednie kawałki, zgodnie z projektem, przykładamy szablon, obrysowujemy mazakiem i wycinamy specjalnym nożykiem do cięcia szkła.

OBRYS SZABLONÓW PRZED WYCINANIEM

KAŻDY ELEMENT WITRAŻA WYCINAMY

Po wycięciu szkła, krawędzie pozostają ostre i nierówne, dlatego koniecznie musimy je przeszlifować. Szlifierka posiada kamień, który obraca się i szlifuje krawędzie na mokro.

SZLIFOWANIE

Po wyszlifowaniu myjemy kawałki szkieł, osuszamy i układamy na projekcie. Teraz rozpoczynamy nakładanie taśmy miedzianej na każdy element.

NAKŁADANIE TAŚMY

Witraż, podobnie jak mozaikę, trzeba połączyć. Luźne kawałki szkieł obkładane są miedzianą taśmą, ponieważ miedź łączy się z cyną. A ten proces będzie kolejnym – proces lutowania.

LUTOWANIE

Rozgrzana lutownica topi cynę, która pokrywa miejsca łączeń, wcześniej obłożonych miedzią. Tak dochodzi do połączenia wszystkich elementów tej szklanej mozaiki. Teraz po raz kolejny myjemy wszystko, by przygotować powierzchnię do kolejnej czynności. Przed nami patynowanie.

PATYNOWANIE

KONIEC 🙂

Na koniec całość myjemy, czyścimy, polerujemy na błysk. I uśmiechamy się szeroko :):):)

W TEN SAM SPOSÓB POWSTAJĄ PRACE Z MOJEGO SKLEPIKU.